A futballjátékok játékosainak szabályai

Labdarúgó-szabályok

A futballistákra vonatkozó szabályok tartalmazzák a kapu, a mező és a labda magasságára, az ügyeletes játékvezetőre vonatkozó szabályokat és a cikk részleteit.

A futball a múltból mindeddig nagyon népszerű sport, ezt minden ember élvezi, felnőttek és gyermekek egyaránt.

Ki ne ismerné Cristiano Ronaldót vagy Lionel Messit? Bizonyára mindenki tudja. Nos, ez a két ember profi futballista, akik ma nagyon híresek a futball világában elért rendkívüli eredményeik miatt.

A futball népszerűsége nem csak a játékosokat érinti, hanem vannak olyan játékszabályok, amelyek szebbé teszik a futballt.

Lehet, hogy már ismerünk néhány olyan futballszabályt, mint például a pálya mérete, a gólok, a játékosok száma, az offside feltételek és még sok más. A futballistákra vonatkozó szabályokat a FIFA úgy hozza meg, hogy azt reméljék, hogy mind a játékosok, mind a foci közönsége megismerheti.

Szóval, mik a FIFA által a futball játékosaira vonatkozó szabályok? Nézzük meg a következő magyarázatot.

1. A cél

focisták szabályai

A futballmeccs góljának magassága 2,44 méter, szélessége 7,32 méter.

3. A labda

A gömb kerek alakú, súlya körülbelül 396-453 gramm, kerülete kb. 68-71 cm.

4. Játékszabályok

A mérkőzés megkezdése előtt a játékosoknak meg kell rázniuk egymás kezét az ellenféllel.

Ezután a játékvezető dob egy fémérmét, ahol minden csapatkapitány az érme egyik oldalát választja. Az érme azon oldalának kiválasztása, ahol a kapitány kiválaszthatja a kezdő labdát vagy gólt.

5. A játékosok száma

A futballmeccsenként az egyes csapatok játékosainak száma, nevezetesen 11 játékos.

Ha a játékosok száma kevesebb, mint 7 játékos, vagy 4 játékos piros lapot mutat, akkor egy csapat elveszíti a mérkőzést

6. Csapatkapitány

Minden csapatnak van egy kapitánya, aki feladata megbeszélni a játékvezetővel, ha problémák vannak a mérkőzésen.

7. A kiegészítők viselésének szabályai

A mérkőzéseken a játékosok olyan kiegészítőket viselhetnek, mint pl

• Jersey

A használt mez nem lehet azonos a két csapat között, mind színben, mind mintában. Minden csapatnak legalább két meze van, nevezetesen a hazai mez (hazai mérkőzés) és az idegen mez (idegenbeli mérkőzés).

• Futball zokni és fedélzet

Futballmeccseken a játékosoknak zoknit és fedélzetet kell viselniük. Ezeknek a kiegészítőknek a célja a lábszárvédelem és a sérülések kockázatának csökkentése.

• Kesztyű

A kapusok számára használt speciális kesztyűk hasznosak a kezek megvédésére a kemény rúgásoktól és megkönnyítik a labda elkapását. Ezen kívül más játékosok is viselhetik hideg vagy havas helyen.

• Fejfedő

A fejhuzatokat kifejezetten fejsérüléseket szenvedett játékosok számára használják.

8. Játékvezető

A játékvezető felelős a játék vezetéséért és a döntések meghozataláért, ha egy játékos szabálytalanságot követ el. Nos, a játékvezetőt a pályán 2 játékvezető asszisztens segíti.

9. Játékvezető asszisztens

Az asszisztens játékvezetőt gyakran vonalasnak nevezik. A Linesman feladata, hogy segítse a fő játékvezetőt az off-döntések meghozatalában a zászló emelésével, valamint a bedobások és a szögletek végrehajtásának felügyeletével.

10. A focimeccs időzítési szabályai

A teljes idejű foci játék 90 perc, és két félidőre oszlik. Minden fordulónak 45 perce van. Az első félidő befejezése után a játékosok 15 perc szünetet kapnak.

Ha győztesre van szükség, és a mérkőzés ideje 90 perc, akkor további 2 x 15 perces fordulót hajtanak végre. Miután a pontszám továbbra is ugyanaz, és nincs győztes, büntetőpárbajt hajtanak végre.

11. Rúgási szabályok

A kezdést a mérkőzés kezdetekor végzik. Tehát néhány szabály a kezdő induláshoz hasonló, mint amikor megkezdik a mérkőzést, a gól után, megkezdik a második félidőt és elkezdik a hosszabbítást.

12. Gólszabályok

Gól akkor születik, amikor a labda teljesen átmegy a gólvonalon, és nincs olyan játékos, aki szabálytalanságban vagy leshelyzetben van.

13. Offside és Onside szabályok

Offside akkor fordul elő, amikor egy játékos átadja a labdát egy másik játékosnak az ellenfél védelmében, de a játékos az ellenfél védője előtt áll. A játékvezető asszisztens felveti a zászlót, ha van les, most az offside ellentétét nevezik onside-nek.

14. Ball Out szabályok

Amikor a labda kijön a pálya szélére, bedobás történik, ha a labda kijön a kapu mellé, szögletet vagy gólrúgást végeznek.

Ha egy játékos megsérül, a játékvezető utasítja a játékost, hogy dobja ki a labdát a pályáról.

15. Dobd be

Amikor a labda nem pályán kívül van, a játékot az egyik csapat dobja be, vagy az egyik csapat dobja el.

Az a csapat dobja be a bedobást, amelyik nem dobta ki a labdát. A labda dobásakor használja mindkét kezét, és a labda a feje fölött van. Ezenkívül a játékosoknak nem szabad túl sokáig emelniük a labdát.

16. Gólrúgás

Gólrúgás történik, amikor a labda átlépi a vonalat az ellenfél játékos által okozott kapu mellett.

Ezt a rúgást az egyik játékos megteheti, legyen az kapus vagy csapattárs, feltéve, hogy nem lépi túl a kapus vonalát.

17. Sarokrúgás (szögletrúgás)

Szögletrúgás történik, amikor a labda átlépi a vonalat a kapu mellett, amelyet maga a játékos okozott. Szögletrúgást egy ellenfél játékosa végez a sarok területén.

18. Csere

Egy futballmeccsen csak 3 játékos cseréje lehetséges.

19. A szabálysértés szabályai

Súlyos jogsértés esetén, például kemény ütés, kézilabda, az ellenfél ingének meghúzása, zavaró mozgás stb. A játékvezetőnek két lapja van, nevezetesen egy piros és sárga.

Piros lapot kap egy játékos, aki súlyos szabálytalanságot követ el, ennek következménye, hogy a játékost elküldik. Míg a szigorú figyelmeztetésért sárga lapot adnak, ha két sárga lapot kap, automatikusan pirosat kap.

20. Szabadrúgás szabályai (szabadrúgás)

Szabadrúgás történik, amikor a játékos szabálytalanságot követ el. Ahol a szabálysértés bekövetkezik, a szabadrúgás labdája közvetlenül a kapuba rúghat, vagy átadható egy másik játékosnak.

21. Büntetés

Azokat a játékosokat, akik szabálytalanságot követnek el a kapus területén, büntetőrúgással jutalmazzák. Ezek a szabálysértések magukban foglalják a harcokat, a kézilabdát és számos más, a büntetőterületen elkövetett szabálysértést. Az egyik játékost kinevezik a büntetés végrehajtására

Ez a futballjátékok különböző szabályainak magyarázata. Hasznos lehet!